Nasza szkoła  na kongresie „Laboratorium Wymiany”  w Warszawie

 

5 i 6 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się doroczny kongres PNWM „Laboratorium Wymiany” dla 200 nauczycieli i innych organizatorów spotkań młodzieży z Polski i Niemiec. Tematykę przewodnią spotkania stanowiły nauka, technologia, inżynieria i matematyka, czyli tak zwane STEM oraz prezentacja najciekawszych projektów wymiany z Polski i Niemiec.

Dorobek naszej szkoły w zakresie współpracy zagranicznej i wymiany zagranicznej młodzieży został wysoko oceniony. Nasza szkoła została zaproszona  a jednocześnie wyróżniona poprzez – prezentację swoich osiągnięć i pomysłów w zakresie innowacyjności projektów współpracy zagranicznej szkół. Z zaproszonych do prezentacji 12 szkół  – Zespół Szkół Nr 1 reprezentowany przez : Marka Furmana – wicedyrektora szkoły a JEDNOCZEŚNIE KOORDYNATORA WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ NASZEJ SZKOŁY. Podczas  „Laboratorium Wymiany” nasza szkoła MIAŁA MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI OSTATNIEGO REALIZOWANEGO PROJEKTU TRÓJSTRONNEGO – Polska- Niemcy –Ukraina.

 

Podczas dyskusji i warsztatów uczestnicy kongresu wspólnie pracowali nad nowymi pomysłami, tematami i metodami na projekty, a także wymieniali się doświadczeniami. Pochylili się między innymi nad takimi kwestiami jak różnorodność społeczna, prawa dziecka , a także użycie metod naukowych oraz narzędzi internetowych podczas wymiany czy zdobywanie środków finansowych na projekty. Przesłaniem kongresu jest zwrócenie uwagi na miejsce i rolę polsko-niemieckiej wymiany w szkole.

Marek Furman

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

 Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedząObraz może zawierać: 1 osoba, ekran