Szkolne koło PCK

Opiekun: mgr inż Małgorzata Filipkiewicz

Szkolne Koło PCK zostało założone na terenie Zespołu Szkół  nr 2 w Zbąszyniu 20.09.2004r. Opiekunem koła została pani mgr inż. Małgorzata Filipkiewicz i pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.  Swoją działalność  w dużej mierze rozwijało dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży naszej szkoły. Koło współpracuje z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w nowym Tomyślu i z Policją w zakresie profilaktyki i prewencji. Nasi uczniowie biorą udział w olimpiadach i konkursach dotyczących profilaktyki HIV i AIDS, raka piersi, raka szyjki macicy, zdrowego stylu życia. Bierzemy udział  w  Ogólnopolskiej Kampanii Dnia Walki z Głodem organizując zbiórkę pieniędzy i przekazujemy je potrzebującym. Zbieramy też pieniądze na leczenie dzieci, wspomagamy je poprzez koncerty charytatywne. Dwa razy do roku odbywa się zbiórka żywności na Święta Bożego  Narodzenia i Święta Wielkanocne. W tym miejscu ślemy szczególne podziękowania dla sklepów „Eko” i  „Inter Marche” w Zbąszyniu. Nasi pełnoletni członkowie koła PCK oddają też chętnie krew. Do tej pory oddaliśmy 100 litrów krwi.  Zapraszamy na nasze kolejne akcje!