Odsłonięcie pomnika gen. broni Józefa Dowbor Muśnickiego.

W dniu 17 października 2018 r. <strong>uczniowie klasy III c o profilu bezpieczeństwo publiczne</strong> uczestniczyli w odsłonięciu  pomnika dowódcy Powstania Wielkopolskiego gen. broni Józefa Dowbor Muśnickiego, patrona elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Uroczystość odbyła się w Międzyrzeczu przy bulwarze Jana Pawła II. To lokalny akcent obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pomnik przedstawia naturalnej wielkości postać gen. broni Józefa Dowbor Muśnickiego. Postawiony został w piątek, ale jego odsłonięcie odbyło się w środę w asyście kompanii honorowej, wystawionej przez stacjonującą w mieście 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną. To nie przypadek, że wartę pełnili przy nim żołnierze „siedemnastej”. Od 1996 r. generał jest patronem elitarnej jednostki.