Wycieczka na „Skrzypka na dachu”

W piątkowe popołudnie, 5 października br., grupa uczniów liceum i technikum pod opieką  nauczycielek wybrała się do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Dojechaliśmy na miejsce pociągiem i od razu ruszyliśmy ku naszemu celowi. Budynek teatru zachwycił wszystkich monumentalną formą i wspaniałymi rzeźbami znajdującymi się przy schodach. Całość przypominała klasyczną architekturę starożytnego Rzymu. Zanim zaczęło się przedstawienie, mieliśmy chwilę, by podziwiać ogromną salę widowiskową, byliśmy zachwyceni bogatym żyrandolem i wystawnym wystrojem wnętrza.

O godzinie 19.00 rozpoczął się spektakl „Skrzypek na dachu”.  Miejsca na balkonie dawały nam dobry widok na całą scenę. Sztuka przybliżyła uczniom kulturę żydowską. Podziwialiśmy piękną muzykę i wokalne popisy  artystów, skomplikowaną choreografię taneczną oraz wspaniałą scenografię. Całe przedstawienie trwało trzy godziny, jednak dzięki pasjonującej fabule musicalu czas upłynął bardzo szybko. W drodze powrotnej było słychać żywe rozmowy na temat sprawności aktorów, którzy musieli wykazać się nie tylko nienagannym głosem, ale także wykonywać swoje partie wokalne, jednocześnie tańcząc!

Spektakl sprawił uczniom oraz opiekunom tak dużą przyjemność, że nieczynny McDonald’s nie wpłynął na pozytywne nastroje 😉

                                                                                                                       Monika Hałas kl. II a