Wiktoria i Jagoda na Konkursie Recytatorskim #Pan Tadeusz

Dnia 5 października br. Wiktoria Klimek, uczennica klasy II liceum, oraz Jagoda Piechowicz, uczennica I klasy technikum, reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach półfinałowych Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz zorganizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a jego uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty naszej epopei narodowej.
Obie dziewczyny, mimo iż dzieło wielkiego wieszcza może wydawać się przeciętnemu czytelnikowi mało atrakcyjne, udowodniły, że treści poematu są ponadczasowe, a w interpretacji młodych recytatorek wciąż okazują się interesujące i zaskakująco aktualne.
Wiktoria, zajmując trzecie miejsce, zakwalifikowała się do Gali Finałowej, która odbędzie się 26 października 2017 r. w Lesznie.
Dziękujemy dziewczynom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a Wiktorii życzymy powodzenia w dalszym etapie!