Międzynarodowy Projekt Wymiany Młodzieży w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

W dniach 29.05 – 03.06.2018r. młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu oraz ze szkoły w Werder brała udział w polsko-niemiecko-ukraińskiej wymianie młodzieży w Tarnopolu na Ukrainie. Realizowano projekt „Przez żołądek do wspólnej Europy bez granic”. Autorem a zarazem koordynatorem projektu był pan wicedyrektor Marek Furman, a opiekunami polskiej grupy młodzieży była pani kierownik szkolenia praktycznego, Urszula Wilkońska oraz pani Renata Śliwa, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu organizacji Polsko−Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
Pierwszy etap międzynarodowej współpracy rozpoczął się u naszych sąsiadów na Ukrainie. W projekcie wzięli udział: Daria Kardyńska, Karina Stefańska, Weronika Burzyńska, Szymon Durczak, Dominik Adamczak i Oleksander Luczeczko. Wymiana miała na celu zapoznanie się z regionalną kuchnią Ukrainy. Przez trzy dni młodzież uczyła się gotować tradycyjne potrawy nie tylko w Koledżu Galickim, ale również w prestiżowych restauracjach prowadzonych przez absolwentów zaprzyjaźnionej ukraińskiej szkoły.
Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie naszej szkoły poznali nowych kolegów, nowy język, tradycje i obyczaje. Dla niektórych z nas sam lot samolotem był czymś nowym i bardzo emocjonującym.
Z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg projektu, który odbędzie się w Zbąszyniu na przełomie września i października. Tym razem będziemy u nas gościć kolegów z Ukrainy i Niemiec wraz z ich opiekunami.
Uważamy, że wyjazd na Ukrainę był bardzo udany. W pamięci pozostaną nam na długo zdobyte doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.