Klasy mundurowe na poligonie w Wędrzynie

Dnia 14.09.2018 klasy Bezpieczeństwa Publicznego Zbąszyńskiego Liceum wzięły udział w wycieczce do Wędrzyna. Odbyły się tam dni otwarte,  zorganizowane na poligonie wojskowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem  Wojska Polskiego, a  także Policji, Straży Granicznej oraz  Straży Pożarnej. Na placu manewrowym ustawione były samochody ciężarowe i specjalistyczne, sanitarki oraz Kołowy Transporter Opancerzony ,, Rosomak”. Możliwość wejścia do środka, obejrzenie sprzętu oraz wcielenie się w rolę żołnierza cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Funkcjonariusze Policji uświadomili uczestnikom jak odbierany jest obraz świata po spożyciu alkoholu. Zakładając okulary zniekształcające obraz młodzież  musiała pokonać odcinek 10 metrów pomiędzy słupkami. Zorganizowano również naukę strzelania przy wykorzystaniu trenażerów. Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej zaprezentowali sprzęt jaki posiadają na wyposażeniu, odpowiadając również na pytania zainteresowanych. Ciekawym elementem wycieczki była możliwość skorzystania z przejażdżki konnej. Chętnych nie brakowało także w  parku linowym, w którym można było wykazać się koncentracją i równowagą. Młodzież miała okazje skosztować pysznej wojskowej grochówki, która ich rozgrzała i dodała energii. Wyjazd na poligon umożliwił uczniom zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem oraz pogłębieniem swojej wiedzy, nie zabrakło również dobrego humoru, który towarzyszył młodzieży do końca wycieczki.

Tekst Weronika Siwek, uczennica klasy 2c