Kolejne sukcesy – tym razem w konkursach historycznych

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”-  Jan Paweł II.

Wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju to jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkoły. Dlatego bardzo nas cieszy to, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w konkursach historycznych.

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach historycznych uczniów  Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Dziś, Natalia Śliwa  (kl. IIIb) zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym wiedzy o „Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych”.👏 Organizatorem konkursu była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego.  Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

To nie jedyny sukces naszych uczniów. Wcześniej wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym IPN – „Policjanci w służbie historii”  organizowanym pod patronatem Komendy Głównej Policji otrzymała drużyna w składzie: Alicja  Gintrowicz , Roksana Grelak  i Julia Bedła  (kl. IIIc), której pomagał Jakub  Moder  (kl. IIc). 👏 Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka historii Magdalena Cieślak.

W roku stulecia odzyskania Niepodległości przez naszą OJCZYZNĘ te  osiągnięcia nabierają wyjątkowego znaczenia i wpisują się w szeroko pojęty patriotyzm. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy też kolejnych sukcesów! 💪💪💪