Licealiści na Salonie Maturzystów w Poznaniu

Wiele liczących się ośrodków akademickich z całej Polski, konsultacje z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych, warsztaty, prezentacje, porady, spotkania ze studentami – tak prezentował się tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2018.

Uczniowie klas trzecich naszego liceum 10 września 2018 r. uczestniczyli w tym wydarzeniu. Gospodarzem Salonu była Politechnika Poznańska, której Centrum Wykładowo- Konferencyjne tego dnia tętniło życiem. Mogliśmy tam uzyskać informacje na temat interesujących nas kierunków studiów, ale też porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, warunkach studiowania. Pozyskane w ten sposób informacje na pewno pomogą nam w podjęciu trafnych, przemyślanych decyzji życiowych. Cóż, wiemy już, co chcemy studiować, teraz pozostaje już tylko jedno, zabrać się do pracy.