Salon Poezji w Teatrze Polskim w Warszawie z udziałem Zuzanny Matusiak

Dnia 30 września br. odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie Salon Poezji – Koncert laureatów 68.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 

Wzięło w nim udział 11 laureatów z całej Polski, którzy wcześniej wystąpili w finałach trzech turniejów: recytatorskim, poezji śpiewanej oraz teatru jednego aktora.  

Do udziału w tym uroczystym koncercie została zaproszona Zuzanna Matusiak – uczennica klasy IV naszego liceum, która zdobyła II nagrodę w Finale Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. 

Zuzanna wykonała dwa utwory: „Taka piosenka” (autor tekstu – Karol Płudowski) oraz „Tęsknij za kolejnym dniem” (autor tekstu – Andrzej Poniedzielski). Warto podkreślić, że do obu utworów wykonywanych z towarzyszeniem gitary Zuzanna sama skomponowała muzykę. Po koncercie nasza uczennica usłyszała wiele ciepłych słów od słuchaczy, którzy zachęcali ją do rozwijania poetycko – muzycznej twórczości.