Rozstrzygnięcie Konkursu literackiego „Marzenia słów”

Dnia 9.06.2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu literackiego „Marzenia słów”. W konkursie tym wzięły udział 7-8 klasy szkół podstawowych w Przyprostyni i Zbąszyniu, a także uczniowie naszej szkoły. Jury w składzie: Anna Kotecka, Katarzyna Kubiak i Izabela Skałecka miało przyjemność czytać prace pisane prozą i wierszem. Ciekawe historie i intymne poezje zakrólowały w głowach naszej komisji i okazały się sporym wyzwaniem, gdy w grę wchodziło wyłonienie zwycięzców. Każda praca została uważnie przeczytana i doceniona. Młode talenty złożyły w nasze ręce swoje marzenia, uczucia i zaufanie. I mamy nadzieję, że w przyszłości emocje te zostaną powtórzone.

W drugiej edycji Konkursu literackiego „Marzenia słów” wyróżniono następujące osoby: W kategorii szkół podstawowych:

Proza: I miejsce : Marcel Materna z opowiadaniem: „Moje spełnione marzenie” (ZSP Przyprostynia),

II miejsce: Martyna Krystek z opowiadaniem: „Konwalie” (ZSP Przyprostynia).

Poezja: I miejsce: Wiktoria Gołek z trzema swoimi utworami (SP Zbąszyń),

II miejsce: Weronika Kulus z trzema swoimi utworami (SP Zbąszyń).

W kategorii Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu:

Proza: I miejsce: Martyna Cajza z klasy 2a ze swoim opowiadaniem,

Poezja: I miejsce: Amelia Bok z klasy 1d ze swoimi trzema utworami.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy i oceny bardzo dobre z języka polskiego, dla wygranych przygotowane zostaną nagrody. Postaramy się je wręczyć do końca tego roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pasję i udział. Zachęcamy do dalszej pracy nad swoim talentem pisarskim.

Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu