,

Kolejny Gość w Biurze Karier – Mateusz Skubiszyński

25 listopada Liceum Garczyńskiego odwiedził jego absolwent Mateusz Skubiszyński.

Był uczniem szkoły w latach 2009 – 2012 na profilu Bezpieczeństwo Publiczne.

Mateusz jest przykładem szczęśliwego człowieka, bo jak sam określił: „mimo kilkuletniej już pracy zawodowej, nie przepracowałem jeszcze ani jednego dnia” W jego opinii jeśli ktoś kocha to co robi, to najzwyczajniej „nie pracuje”.

Jego kariera zawodowa nie była z góry zaplanowana, czasem nawet skazana na zmiany, ale ostatecznie zakończona sukcesem i spełnieniem marzeń.

Od 2013 roku pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A na stanowisku: Instruktor do spraw inżynierii ruchu. Równocześnie studiował na kierunku Doradztwo i coaching oraz specjalizacji Coaching kariery i zdobył tytuł magistra.

Mateusz bardzo ciekawie i z wielkim entuzjazmem opowiadał o tym, co aktualnie robi. Przekazał też młodzieży obecnej na spotkaniu, że życie może każdemu pisać różne scenariusze, ale najważniejsze jest to, że potrafimy dostrzec swoje mocne i słabe strony i ostatecznie wybrać to, co jest dla nas najlepsze.