Dzień Zdrowia 2022

W Zespole Szkół nr 1 szczególną uwagę poświęca się promocji zdrowia. Nasza młodzież chętnie angażuje się w działania podejmowane w ramach realizacji zadań związanych z promocją zdrowego stylu życia. Z tego powodu 16 i 17 listopada świętowaliśmy Dzień Zdrowia.

Podczas długiej przerwy uczniowie mieli okazję skorzystać z czterech stanowisk dotyczących różnych zagadnień związanych ze zdrowiem. Każdy miał okazję zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz puls. Można było również sprawdzić się w roli ratownika, pokazując swoje umiejętności na fantomie. Nie zabrakło też zadań sprawdzających wiedzę na temat zdrowia i zdrowego stylu życia.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się czwarte stanowisko, na którym można było sprawdzić się w konkurencji Sport to zdrowie. Zadanie sprawdzało, kto potrafi najdłużej odbijać piłeczkę pingpongową. Mistrzami w tej konkurencji okazali się Krzysztof Pacyna oraz Oliwier Milke.

Nie zabrakło również nagród dla zwycięzców konkursów. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Michalina Rogoża, Weronika Ceglarek, Adrianna Małycha, Vanessa Witting, Weronika Jankowiak, Kinga Herchel. Nagrodę za najlepszą ulotkę, która reklamuje profilaktykę zdrowia otrzymała Martyna Wencka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również soki oraz musy owocowe, jakimi można było się poczęstować w ramach promocji zdrowego stylu życia. Zachęcamy do tego, aby każdego dnia dbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy o zdrowej diecie i aktywności fizycznej – codziennie😊