Selena w gronie laureatów Konkursu Poetyckiego „Spojrzenia 2019”

Jak powszechnie wiadomo, nasze liceum jest wyróżnione tytułem Szkołą Odkrywców Talentów. Oczywiste więc, że dwie artystki, Selena Soporowska oraz Anna Mikołajczyk, jedne z wielu utalentowanych, uczęszczających do Garczyńskiego osób, postanowiły pokazać światu swoje umiejętności i wzięły udział w ósmej edycji konkursu poetyckiego „Spojrzenia 2019”, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Obie wysłały na konkurs po pięć wierszy, w tym jeden sonet inspirowany twórczością Szekspira.

„Choć miłość rozgrzewa wodę – odwrotności tu nie uświadczysz: woda nie studzi miłości” –  tak brzmiało hasło przewodnie konkursu, którego celem było wspieranie aktywności twórczej młodych ludzi o zainteresowaniach literackich oraz popularyzacja ich dokonań. Zostało na niego przesłanych bardzo wiele , bo aż 236, wierszy autorstwa 53 osób. Mimo to jednej z naszych uczennic, Selenie Soporowskiej z klasy II A, udało się zdobyć wyróżnienie: „szczególnie za wiersz „Byle do…”., w którym autorka rozważa wielkie, filozoficzne tematy – życia, istnienia, czekania na coś, co ma nadejść, próbuje przetłumaczyć na swój język, pokazać je z własnego punktu widzenia. Zderza w ten sposób młodzieńcze doświadczenie z myślą o przemijaniu” – tak uzasadniło ten werdykt jury, któremu przewodniczyła prof. UAM dr hab. Joanna Grądziel-Wójcik.

Laureatka konkursu, wraz z opiekunem, panią Jolantą Stankiewicz, wybrała się dnia drugiego grudnia 2019 roku na uroczysty finał, podczas którego odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. Gdy emocje nieco opadły, czekał na nie wykwintny poczęstunek oraz seans znakomitego filmu w reżyserii Kenneth Branagh „Cała prawda o Szekspirze” .

Obu poetkom gratulujemy talentu i życzymy rozwijania swoich umiejętności oraz dalszych sukcesów!