Etap powiatowy 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 15 marca 2019 roku odbył się w Zbąszyńskim Centrum Kultury etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego .

Uczestniczyło w nim dziesięcioro uczniów Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu.

Do rywalizacji w kategorii recytacja przystąpili : Wiktoria Klimek, Jagoda Sytniejewska, Kornelia Smogur, Selena Soporowska oraz Krystiam Wilk.

W kategorii poezja śpiewana  zbąszyńskie liceum reprezentowali: Zuzanna Juś, Karolina Torchała, Maksymilian Chwałkowski, Miłosz Młodystach oraz Kamil Pyszkowski.

Muzyczny akompaniament został przygotowany przez Milenę Szczeszek, Oliwię Śmiałek, Mateusza Kaźmierczaka oraz Jana Webera.

Występujących w konkursie licealistów przesłuchiwała komisja w składzie: pani Lidia Kurzawa oraz panowie Miłosz Markiewicz oraz Grzegorz Śmiałek.

Jurorzy bardzo wysoko ocenili występy naszych licealistów, zwrócili uwagę na bardzo różnorodny repertuar oraz staranność wykonania utworów.

Do etapu wojewódzkiego w kategorii recytacja zostali zakwalifikowani: Wiktoria Klimek, Selena Soporowska oraz Krystian Wilk.

W kategorii poezja śpiewana do dalszych zmagań przystąpią: Zuzanna Juś, Karolina Torchała oraz Kamil Pyszkowski.

Życzymy powodzenia !!!