DEBATA OKSFORDZKA

W sobotę 8 grudnia 2018 roku w Poznaniu na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa  uczniowie z pierwszych klas liceum ogólnokształcącego – Kornelia Smogór💓, Adrian Skotarczyk💓, Dawid Stachowiak💓 wzięli udział w III Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich.

Tego dnia 12 najlepszych drużyn zmagało się w finałowej rozgrywce. Nasi uczniowie ciężko pracowali, by przygotować sześć tez na turniej:

1. Władze samorządowe w Polsce powinny mieć swobodne (tj. nieograniczone ingerencją wojewody) prawo wyboru patronów ulic.
  2. Brytyjska Partia Pracy powinna poprzeć postulat i włączyć się w walkę o referendum zatwierdzające Brexit.
  3. Władze państwowe nie powinny mieć prawa odbierania odznaczeń osobom już nieżyjącym.
  4. Cisza wyborcza w Polsce powinna być całkowicie zlikwidowana.
  5. Obywatele RP przebywający za granicą na stałe przez dłużej niż 10 lat, nie powinni mieć praw wyborczych.
  6. Obywatele nie powinni decydować w referendum w sprawach tak złożonych jak akcesja i wystąpienie z UE, czy przyjęcie Euro.

Nasza drużyna dzielnie walczyła na argumenty w kolejnych debatach odnosząc sukcesy. W tym roku udało nam się zakwalifikować do ćwierćfinałów turnieju 💪🔥. Naszym debatantom serdecznie gratulujemy 🎉