XXIII Wojewódzki Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

25 października 2018 r. pięcioro naszych licealistów reprezentowało powiat nowotomyski na XXIII Wojewódzkim  Konkursie Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej w Słupcy. W imprezie wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, prezentując różnorodny repertuar, od utworów historycznych, po współczesną twórczość poetycką i muzyczną. W tym roku konkurs miał wyjątkową oprawę, bowiem odbywał się w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W kategorii recytacja wystąpiła Marta Winiarz, która zaprezentowała wiersz Krzysztofa Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie, stare drzewo”.

Natomiast w kategorii pieśń patriotyczna reprezentowali nas Karolina Torchała, Maksymilian Chwałkowski.

Karolina wykonała piosenkę pt. „Wolność” z repertuaru Marka Grechuty, a Maksymilian Chwałkowski zaprezentował swój autorski utwór – „Piosenkę od serca”. Na konkursowej scenie wystąpił razem z Robertem Bielaszewskim. który akompaniował mu na trąbce.

W tym roku nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale wszyscy zaprezentowali się wspaniale, godnie reprezentując swój region i szkołę.

Życzymy powodzenia w dalszych konkursach!