,

Biuro Karier: Gość z Nowego Meksyku

Zaproszenie Biura Karier przyjęła absolwentka Liceum Garczyńskiego Marta Bok, pochodząca ze Zbąszynia. Na to spotkanie niecierpliwie czekaliśmy cały rok, ponieważ od kilku lat pani Marta mieszka w USA, w stanie Nowy Meksyk.
Będąc licealistką nie przypuszczała, że kiedyś znajdzie szczęście tak daleko od rodzinnego domu.
Pani Marta jako uczennica liceum udzielała się aktywnie w szkolnym wolontariacie prowadzonym wówczas przez panią Barbarę Rau i z wielkim oddaniem pomagała w nauce i zabawie dzieciom ze Świetlicy Opiekuńczo–Wychowawczej w Zbąszyniu. Zbierała dary dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej gminie oraz pieniądze na leczenie chorych dzieci. To tylko niektóre jej działania jako wolontariuszki. Zawsze lubiła też geografię.
To krótkie wprowadzenie jest po to, aby pokazać jak zainteresowania i doświadczenia z liceum mogą wpływać na dalsze życie naszych uczniów i ich ścieżkę kariery zawodowej.
Pani Marta po liceum ukończyła studia na UAM im. A. Mickiewicza w Poznaniu uzyskując licencjat z turystyki i rekreacji, następnie Uniwersytet Zielonogórski – studia magisterskie na kierunku pomoc społeczna i socjoterapia. Będąc już w USA ukończyła College w Santa Fe, Nowy Meksyk – paralegal studiem.
Obecnie pracuje w firmie prawnej non profit (nie finansowanej z pieniędzy państwowych, lecz dofinansowywanej z różnych instytucji itp. ).Firma ta pomaga najuboższym mieszkańcom Nowego Meksyku oraz działa w interesie i ochronie praw dzieci.
A co z geografią? Warto mieć również pasje, które realizujemy w weekendy 🙂
Pani Marta zauroczona specyficzną rzeźbą i pięknem krajobrazu stanu Nowy Meksyk (odsyłamy do Internetu ) wraz z mężem aktywnie spędza wolny czas jako turystka 🙂
Podziwiamy panią Martę, za jej odwagę do wyjścia ze strefy komfortu. Wiemy już też, że licząc tylko na siebie, ciężko pracując i ucząc się można zrealizować swoje marzenia i być szczęśliwym nawet na drugim końcu świata.
Dziękujemy pani Marcie, że znalazła czas dla uczniów naszej szkoły i podzieliła się z nami swoim doświadczeniem.

Na koniec mamy dla Was motto od Biura Karier:
„ Ufaj sobie, swojej intuicji. Bo właśnie zaufanie jest podstawą w procesie wprowadzania zmian, realizowania swojego potencjału” (Robert Zagożdżon)