Zabawa ze sztuką

25 kwietnia uczniowie naszego LO zainteresowani sztuką mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach. Grupa „Antydepresantek” zaprosiła do szkoły zaprzyjaźnionego artystę, który przybliżył nam specyfikę tworzenia murali. Naszym celem było stworzenie muralu na niezagospodarowanym jeszcze fragmencie muru okalającego szkolne boisko.

Pan Przemek przekonał nas, że rysować potrafi każdy i poprosił, byśmy przygotowali rysunki przedstawiające to, co kojarzy nam się ze szkołą. Pomysłów było wiele, a niektóre powielały się na kilku kartkach. Początkowa koncepcja by mural przedstawiał kartkę w kratkę runęła więc, kiedy nasz gość zauważył na większości prac rybki i akwaria 😉

Po około godzinnym przygotowaniu przebraliśmy się w stroje robocze i zabraliśmy za przenoszenie naszych projektów na ich docelowe miejsce. Stworzyliśmy wielkie akwarium z bąbelkami wypełnionymi ocenami oraz wieloma „bazgrołami” rodem ze szkolnych zeszytów przedstawiającymi nasze skojarzenia ze szklanym liceum. Bawiliśmy się przy tym naprawdę świetnie.

To był bardzo przyjemny dzień, w którym mieliśmy okazję dać upust swoim artystycznym zamiłowaniom. Bardzo dziękujemy panu Przemkowi Szydłowskiemu za wygospodarowanie dla nas czasu i pomoc przy tworzeniu muralu. Mamy nadzieję, że efekt Wam się podoba i że i Wy odnajdziecie wśród rysunków bliskie Wam symbole 😉