„Bądź fit na wiosnę !”

Wiele nastolatków podczas swojego codziennego życia zupełnie zapomina o swoim zdrowiu i prawidłowym odżywianiu. Nadmiar nauki oraz codziennych obowiązków zasłania im oczy. A przecież zdrowie to jedna z ważniejszych rzeczy w naszym życiu. Wiele osób dopiero po jakimś czasie zdaje sobie sprawę jak zaniedbało swoją dietę, skórę, organizm… „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz …”

Celem spotkania „Bądź fit na wiosnę”, które odbyło się w budynku B Zespołu Szkół nr 1 było przekazanie młodzieży jak ważne jest dbanie o zdrowie, zdrowy wygląd i sprawność fizyczną.

Dzięki wykładom dowiedzieliśmy się, że ćwiczenia fizyczne to nie wszystko, co możemy zrobić aby być „fit”. Dopiero połączenie ich z odpowiednio zbilansowaną dietą, pozwoli zauważyć zmiany w naszym wyglądzie. Warto zacząć od niewielkich przemian, stopniowo wykluczać z naszego jadłospisu słodycze i niezdrowe przekąski, a w zamian zwiększyć ilość warzyw, owoców- oczywiście nie można zapomnieć o wodzie.

Przy takim stylu odżywiania nie tylko będziemy zdrowsi, ale również nasza skóra będzie miała zdrowy i promienny wygląd, a dzięki temu poprawi się nasze samopoczucie.

W drugiej części spotkania dziewczyny mogły wziąć udział w bardzo ciekawej lekcji makijażu. Pani Emilia pokazała, jak sprawić by nasza cera była jednolita, promienna, jak ukryć jej niedoskonałości, a przede wszystkim jak delikatnie podkreślić urodę w młodym wieku. Dziewczyny uzyskały odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące np. doboru odpowiednich kosmetyków, odpowiedniego koloru cienia, który podkreśli kolor tęczówki oka czy modelowania twarzy. Chyba najatrakcyjniejszym momentem było obserwowanie na żywo profesjonalnego makijażu.

received_1259496597513730  received_1259510050845718