Karolina Torchała laureatką I nagrody na XXXVI Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu

Dnia 7 kwietnia 2018 r. w II LO w Poznaniu odbył się XXXVI Festiwal Piosenki Francuskiej, w którym wzięli udział licealiści z wielu szkół, między innymi z Leszna, Kalisza, Wrześni, Piły oraz Poznania. Od wielu lat uczestniczą w nim także uczniowie z Liceum Garczyńskiego, których językowo i artystycznie przygotowuje pani Anna Kotecka.
Tegoroczny występ licealistów z Garczyńskiego był bardzo udany. Uznanie publiczności zdobył Maksymilian Chwałkowski, który przy akompaniamencie gitarowym Mateusza Przybyły doskonale zaprezentował piosenkę kanadyjskiego piosenkarza Garou „Gitan”. Oprócz śpiewu Maksymilian popisał się także piękną grą na klarnecie.
Wielki sukces odniosła Karolina Torchała, która za swój występ otrzymała I nagrodę. Karolina wspaniale wykonała trudną, bo wymagająca ogromnej skali głosu piosenkę z repertuaru Daniela Balavoine „S.O.S. d’un terrien en détresse”.
Zarówno Karolina, jak i Maksymilian włożyli mnóstwo pracy w opanowanie francuskiej wymowy i zgranie jej z muzyką, co dało efekt w postaci brawurowo wykonanych piosenek.
Gratulacje!