Jak zostać honorowym krwiodawcą lub dawcą szpiku kostnego?

Na te pytania mieli okazję usłyszeć odpowiedź uczniowie klasy pierwszej i drugiej  przyrodniczo-medycznej.  23 marca w budynku szkoły przy ul. Powstańców Wlkp. pełnoletni uczniowie oraz mieszkańcy Zbąszynia mogli oddać krew w ramach akcji zorganizowanej przez zbąszyński Klub Honorowych Dawców Krwi „Cenne Krople”.
Tego też dnia gościliśmy w szkole Pana Michała Sokołowskiego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Poznaniu, który w przystępny dla młodzieży sposób wyjaśnił, dlaczego należy,
a nawet trzeba zostać krwiodawcą. Uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się także, kto może być dawcą szpiku.  Spora dawka rzetelnej wiedzy powinna wielu uczniom pomóc podjąć decyzję o przyłączeniu się do społeczności honorowych krwiodawców, gdy tylko osiągną pełnoletniość.

J. Jankowiak