Dzień Ekonomiczny

W dniu 6 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu po raz szósty odbył się Dzień Ekonomiczny. W tym dniu gościliśmy w szkole pana Tomasza Kurasińskiego – Burmistrza Zbąszynia, panią Beatę Strabel- pełnomocnika Rektora ds. współpracy z placówkami oświatowymi, panią Urszulę Markiewicz – Kierownika Nadobrzańskiego Banku Spółdzielczego, pana Szymona Kwaśnika – właściciela firmy SKPD.

Po raz pierwszy w ramach współpracy z miejscowym Gimnazjum towarzyszyli nam tego dnia uczniowie  z tej szkoły. Była to wspaniała okazja, aby mogli poznać mury szkoły (budynek B).
Po otwarciu dnia ekonomistów dyrektor szkoły pan Bogusław Pietrusiewicz wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów ekonomicznych. Następnie uczniowie technikum wraz z uczniami z gimnazjum uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Tematy tegorocznych wykładów były następujące:
– Po nitce do kłębka, czyli kilka słów o myśleniu projektowym.
– Kto komu mówi dzień dobry? – czyli o dobrych manierach na co dzień.
W ramach warsztatów uczniowie poznali kilka zasad dobrego zachowania w życiu codziennym, a także jak dobrze planować, aby osiągnąć sukces.
W czasie przerwy zaproszeni goście i uczniowie mogli spędzić miło czas przy domowym cieście i kawie. Następnie młodzież miała okazję poznać absolwenta Zespołu Szkół nr 1, a dawnej „dwójki”, pana Szymona Kwaśnika, który obecnie odnosi ogromne sukcesy w życiu zawodowym. Opowiedział on ekonomistom, a także gimnazjalistom, jak dobrze planować, aby osiągnąć wytyczony sobie cel. Sam obecnie posiada jedną z największych i najlepiej prosperujących firm w naszej okolicy. Nie obyło się bez mnóstwa pytań ze strony uczniów.

W ostatniej części planowanych tego dnia zajęć wybrani uczniowie wzięli udział w grze  międzyklasowej „Milionerzy”. Pytania były na bardzo wysokim poziomie, ale zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Dzień ekonomiczny możemy uznać za udany dzięki zaangażowaniu pani Renaty Śliwy, uczniów klasy III i IV technikum ekonomicznego, a także pracowników szkoły. Dziękujemy sponsorom za przekazanie licznych nagród, które wręczono laureatom konkursów.

Podziękowania kierujemy do:
− Urząd Miasta i Gminy w Zbąszyniu,
− Nadobrzański Bank Spółdzielczy w Rakoniewicach, oddział Zbąszyń,
− SKPD Szymon Kwaśnik,
− „ONIX sp. z o.o.”,
− Kuvert Polska sp. z o.o.,
− Sklep Przemysłowy, Krystyna Basińska,
− Butik Duet,
− Salon fryzjerski Wojciech Mania,
− Sklep”Alkar" Artykuły RTV i AGD,
− Kwiaciarnia „Stokrotka”,
− Gabinet Kosmetyczny „Magnolia”,
− Drogeria „Jaśmin”,
− Balda- Chrośnica,
− Kwiaciarnia „Krokus”,

− Fotograf Waldemar Heit,
– „Prestige" Centrum Kosmetologii,
− „Zajazd Kłos",
− Pizzeria „Piccolo”,
− „PAGO”,
− Drogeria FART,
− „Moda męska”;,
− Sklep Tekstylny „Kolorowe Sny”;,
− Zbąszyńskie Centrum Sportu i Rekreacji „Zbąszynianka”,
− Wikoma Maszyny i Urządzenia Przemysłowe.