Wyróżnienie na XXII Wojewódzkim Konkursie Wierszy i Pieśni Patriotycznych

Dnia 26 października 2017 r. w  Domu Kultury   w Słupcy   odbył się finał XXII  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Biuro Wlkp. Zarządu Wojewódzkiego LOK , Teatr Muzyczny w Poznaniu, Starostwo Powiatowe    w Słupcy , Burmistrza Słupcy oraz Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Słupcy w ramach szeroko rozumianych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W finale wystąpiło 46 uczestników, recytatorów i osób wykonujących pieśni   patriotyczne reprezentujących Powiatowe Organizacje Ligi Obrony Kraju województwa wielkopolskiego. Powiatową Organizację LOK w Nowym Tomyślu reprezentowali uczniowie Liceum im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu w składzie:

Kinga Brumma i Weronika Musielak – recytacja

Kinga Łodyga , Maksymilian Chwałkowski i Mateusz Przybyła – pieśń patriotyczna.

Wiele wspaniałych interpretacji sprawiło, że oceniający  mieli ogromny dylemat z wyborem  zwycięzców.  Niestety, nie wszyscy uczestnicy  mogli znaleźć się na podium, chociaż  na to   zasługiwali.

W gronie wyróżnionych w kategorii pieśń patriotyczna  znaleźli się Maksymilian Chwałkowski i akompaniujący mu Mateusz Przybyła, którzy zaprezentowali własną interpretację piosenki Jacka Kaczmarskiego „Modlitwa”.

Całej naszej reprezentacji gratulujemy  pięknych występów,  licząc na kolejne chwile wzruszeń w przyszłości.