Staż uczniów Technikum Ekonomicznego

Staż uczniów Technikum Ekonomicznego

Zespołu Szkół Nr 2 w Zbąszyniu

23.05.2016-27.05.2016

     Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zbąszyniu uczestniczyli w dniach 23-27 maja w stażu zawodowym w OSZ w Werder ( Niemcy). W ramach stażu młodzież poznawała zasady funkcjonowania szkolenia zawodowego oraz realizowała zajęcia zawodowe w wybranych zakładach i jednostkach organizacyjnych starostwa Potsdam Mittelmark. Zajęcia prowadzone były wspólnie z uczniami OZS Werder w firmach: BMW, GOLF Haus, Kaufland Teltow, Landrad in Bad Belzig. Po całym dniu praktyk uczniowie zwiedzali miasto Werder, Potsdam, Berlin oraz Beelit Heilotätten oraz Naturpark Hoher Fläming.

W ramach całego tygodnia pobytu uczniowie mieli również szereg zajęć i spotkań integracyjnych i możliwość doskonalenia językowego.

Organizatorem stażu a zarazem uczestnikiem i opiekunem był Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu – pan Marek Furman. Kolejny etap współpracy polsko-niemieckiej został zrealizowany wzorcowo, a rewizyta i staż grupy niemieckiej w Polsce odbędzie się w czerwcu 2016r.

Całość projektu finansowana była przez starostę Potsdam Mittelmark oraz starostę Nowotomyskiego pana Ireneusza Kozeckiego

/uczniowie ZS Nr 2 Zbąszyń/