IV edycja konkursu powiatowego – Nie łam prawa

W dniu 7.06.2016 r. uczennice klasy II technikum ekonomicznego, Karolina Obst i Edyta Skrzypczak, reprezentowały szkołę w powiatowym etapie konkursu – Nie łam prawa, który zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2  im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu. Celem konkursu jest promowanie wiedzy na temat praw i obowiązków człowieka oraz kształtowanie właściwych postaw wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs był rozgrywany drużynowo i polegał na rozwiązaniu testu na temat wiedzy z Konstytucji RP oraz praw i obowiązków człowieka. Drugi etap polegał na napisaniu listu skierowanego do: Prezydenta RP, Burmistrza miasta lub członka Amnesty International na temat aktualnych problemów młodego pokolenia.

Karolina i Edyta zajęły drugie miejsce, napisały list do Prezydenta RP.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Renata Śliwa