KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

W marcu  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w nim pozwala uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

W tym roku odnieśliśmy sukces. Uczeń III klasy Technikum Urządzeń i Systemów  Energetyki Odnawialnej –Jakub Górny-zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 kwietnia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

To nie jedyny sukces naszych uczniów. Również w marcu wzięliśmy udział w konkursie matematycznym Alfik. Uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego – Alicja Maciejewska – zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i tam zajęła wysokie ósme miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MAT      matematyka