DZIEŃ EKONOMICZNY

W dniu 3 marca 2016 r. odbył się w już po raz czwarty „Dzień ekonomiczny”.

W tym dniu gościliśmy w szkole: Kierownika Wydziału Edukacji ,Kultury i Kultury Fizycznej−Marka Nyćkowiaka, Burmistrza Zbąszynia− Tomasza Kurasińskiego, Kierownika ZUS− Annę Pawlak, Prezesa Nadobrzańskiego Banku Spółdzielczego –Mirosława Stachowiaka, Kierownika Oddziału Banku−Urszulę Markiewicz.

Po otwarciu święta ekonomistów przez Dyrektora szkoły−Marka Furmana, młodzież wzięła udział w wykładach przygotowanych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej. Tematy tegorocznych wykładów były następujące:

-Autoprezentacja i wizerunek w sieci,

-Ochłoń zanim napiszesz. O tym jak nie brać do siebie tego co o nas w sieci napisano.

Uczniowie uczestniczyli w debacie –Internet jest największym dobrodziejstwem czy zagrożeniem dla ludzi żyjących w XXI wieku ?

Następnie młodzież wysłuchała wykład o systemie ubezpieczeń społecznych, podczas którego pogłębiła swoją wiedzę na temat poszczególnych rodzajów ubezpieczeń: emerytalnego, rentowego, chorobowego i wypadkowego.

Dzień ekonomiczny był okazją do wręczenia dyplomów i nagród za udział w olimpiadach i konkursach ekonomicznych. W tym roku były to: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, Turniej Talentów−Akademia Księgowego, Konkurs wiedzy o Nadobrzańskim Banku Spółdzielczym, Zostań mistrzem programu komputerowego –SUBIEKT,Zostań mistrzem programu komuterowego−Rewizor, Konkurs  „Ubiegamy się o stanowisko pracy” oraz krzyżówka ekonomiczna, której tegoroczne hasło brzmiało−„Nic tak firmy nie rozkręca jak uczciwa konkurencja”.

W drugiej części Dnia ekonomicznego młodzież zaprezentowała się w przygotowanej przez  poszczególne klasy  piosence ekonomicznej. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie  klasy IV, a tytuł  ich piosenki to:” Kasa, kasa, kasa…”.

Dużą atrakcją okazała się „Ekonomiczna randka w ciemno”-przygotowana przez uczniów klasy I I IV.  Młodzież wykorzystała  w niej analizę płynności, aby dokonać wyboru wypłacalnego przedsiębiorcy.

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej  wzięli udział w Familiadzie ekonomicznej.

Podczas Dnia ekonomicznego odbywała się loteria fantowa, w której chętnie brali udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Loteria, jak każdego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dzień ekonomiczny możemy uznać za udany dzięki dużemu zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli klas ekonomicznych.

DSC_0054 DSC_1111 DSC_1116 DSC_1070 DSC_0991 DSC_1001 DSC_1261 DSC_0992 DSC_0978