,

Kolejny gość Biura Karier – p. Maciej Chytry

18 kwietnia w Biurze Karier pojawił się kolejny bardzo ciekawy gość – Maciej Chytry, absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ówczesnym Zespole Szkół Nr 2 w Zbąszyniu.

Szkołę ukończył w 1998 roku w zawodzie lakiernik samochodowy. Później zdobył tytuł technika o kierunku naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych . Jak mówił miał bardzo różne pomysły na swoje życie i rozwój zawodowy. Jednak nie było mu pisane wykonywanie typowo wyuczonego zawodu, chociaż jak wspominał bardzo mu się to przydaje obecnie.

Od 2003 roku rozpoczęła się jego przygoda z wojskiem. Najpierw Marynarka Wojenna w Świnoujściu, potem w Mrzeżynie, a od 2012 roku jest żołnierzem zawodowym w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

Obecnie jest weteranem dwóch misji zagranicznych Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Litwie i Estonii.

Sierżant Maciej ma bardzo odpowiedzialną pracę w eskadrze lotnej samolotów F-16.

Do jego codziennych zadań należy uzbrajanie samolotów w pociski rakietowe , bomby oraz ładowanie amunicji do działka lotniczego , dodatkowo wykonuje obsługi związana z przeglądami technicznymi sprzętu uzbrojenia.

Nasz gość jest wspaniałym przykładem człowieka, który nie boi się wyzwań i potrafi doskonale wykorzystać swój potencjał na fundamencie umiejętności i doświadczeń zdobytych w szkole oraz własnych ambicjach.

Dziękujemy za spotkanie pełne pasji i wspaniałą lekcję jakich wyborów dokonywać, by mieć satysfakcję z wykonywanej pracy. 🙂