DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Dzień Zdrowego Śniadania wywodzi się z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjowanego w 2007 roku przez ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia. Święto przypada 8 listopada, a jego celem jest promowanie dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie do spożywania regularnie śniadania. Śniadanie stanowi 25-30 proc. dziennego zapotrzebowania na energię, dlatego nie powinniśmy go pomijać. Według statystyk co czwarte dziecko w Polsce nie je porannego posiłku, a liczba młodych cierpiących na nadwagę w Europie co roku zwiększa się o kilkaset tysięcy. To przerażające dane, patrząc choćby przez pryzmat jakie problemy ze zdrowiem są tym spowodowane, m. in. cukrzyca, nadciśnienie, rak, depresja i wiele innych. W ramach Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie naszego liceum rozsmakowali się w zdrowych przekąskach: jabłkach, marchewce, pomidorkach, ogórkach i bananach. Pamiętajcie proszę, że śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, zaspokaja nasz głód i dostarcza energii!