Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – Kontra HIV

W roku szkolnym 2022/2023 przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w projekcie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – Kontra HIV” organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu, w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczaniu AIDS. Uczennice klasy 1c: Maja Chojnacka, Nikola Szalejewska oraz Zofia Dzięcioł wzięły udział w szkoleniu w formie warsztatów na temat HIV/AIDS. Uwiecznieniem szkolenia były wręczone wszystkim uczestnikom „Dyplomy Młodzieżowego Lidera Zdrowia”. Uczennice wykorzystały zdobytą wiedzę po szkoleniu i przeprowadziły w klasach 1 Liceum prelekcję nt. HIV/AIDS oraz realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”, obejmującego tematykę profilaktyki raka szyjki macicy. Głównym celem programów jest zmniejszenie występowania zachorowań i umieralności na te poważne choroby.