Woda w jeziorze zbadana

Tradycyjnie już uczniowie klasy przyrodniczo-medycznej w dniu 16.09.2022 uczestniczyli w spotkaniu z Panią profesor Beatą Messyasz z Wydziału Biologii w ramach współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dotyczącym badania jakości wody jeziora Błędno. Uczniowie w ramach zajęć mieli okazji zobaczyć specjalistyczny sprzęt oraz posłuchać prelekcji na temat czystości wód jeziora Zbąszyńskiego i zmian jakie w nim zachodziły na przestrzeni ostatnich lat. W ramach zajęć odbyła się również część praktyczna, w której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem sprzętu. Uczniowie samodzielnie pod okiem specjalisty pobrali próbki, zmierzyli parametry fizyczno-chemiczne wody oraz skonstruowali protokół z badań. Niestety pogoda uniemożliwiła wypłynięcie na jezioro, dlatego w tym roku próbki zostały pobrane wyłącznie z pomostu. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach i z pewnością wynieśli z nich wiele ciekawych wskazówek do dalszej pracy w szkole.