Program profilaktyczny ARS

W tym roku szkolnym w ramach realizacji programów profilaktycznych: „ARS, czyli jak dbać o miłość”  oraz „Wybierz życie – pierwszy krok” mieliśmy przyjemność gościć Panią Karolinę Józefiak, koordynatora ds. oświaty z PSSE z Nowego Tomyśla, która w klasach licealnych oraz klasach szkoły branżowej przeprowadziła prelekcję nt. szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz profilaktyki raka piersi. Najważniejszym celem realizacji programu ARS jest profilaktyka w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Natomiast „Wybierz życie – pierwszy krok” to program promujący zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i dostarcza rzetelnych informacji na temat profilaktyki nowotworowej. Za wszystkie cenne wskazówki bardzo dziękujemy!