Aesculap Akademia

Na początku 2022 roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Aesculap Chifa Sp. z o.o. oraz B. Braun Business Services Poland Sp. z o.o. Dzięki nawiązaniu porozumienia uczniowie Technikum Rachunkowości mają możliwość m.in. uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów w danych dziedzinach, odbywania praktyk zawodowych oraz poznawania struktury i zasad funkcjonowania obu firm należących do koncernu B. Braun.

9 marca odbyły się pierwsze zajęcia, w Aesculap Akademii, w ramach cyklu Ekonomia i Zarządzanie w Praktyce, które poprowadziła Pani Magdalena Mitrofaniuk pracownik działu SSC HR (BBS Poland), doradca zawodowy, doradca edukacyjny, coach kariery. Tematem spotkania była kwestia planowania rozwoju zawodowego. W zajęciach wzięli udział uczniowie 3 i 4 klasy technikum rachunkowości oraz zainteresowani uczniowie klas ósmych: SP w Nądni, SP w Zbąszyniu oraz SP w Przyprostyni.