Dzień technika rachunkowości

26 listopada 2021 roku w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu odbył się DZIEŃ Z TECHNIKIEM RACHUNKOWOŚCI.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas ósmych  Szkoły Podstawowej w Nądni oraz Przyprostyni.

Przybyłych gości przywitała wicedyrektor szkoły, Pani Anna Sołtysik-Śliwa oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Zbąszyniu, Pan Szymon Kwaśnik.

Na początku Pani Monika Andrzejewska, nauczyciel przedmiotów zawodowych, wyjaśniła uczniom, kim jest KSIĘGOWY, czym się zajmuje i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Ponadto wyjaśniła różnicę pomiędzy technikiem ekonomistą, a technikiem rachunkowości.

W spotkaniu wzięli udział: Pan Szymon Kwaśnik Starszy Cechu w Zbąszyniu (Firma Kwaśnik), właścicielka oraz pracownice Biura Rachunkowego JPK Ekspert (Pani Monika Łodyga, Pani Natalia Radna oraz Pani Patrycja Dąbrowska) oraz doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Tomyślu: Pani Karolina Witucka oraz Pani Karolina Rzepa.

Przedstawicielki Biura Rachunkowego podczas swoich prelekcji przedstawiły zgromadzonym swoją ścieżkę rozwoju kariery zawodowej oraz opowiedziały o własnych doświadczeniach związanych z pracą.  Panie z Urzędu Pracy natomiast przybliżyły bieżącą sytuację na rynku pracy oraz wyjaśniły, jaką pomoc mogą otrzymać osoby poszukujące pracy.

W tym dniu zaproszeni uczniowie mieli okazję poznać naszą szkołę i przyjrzeć się z bliska, jak wygląda lekcja z użyciem programów stosowanych w księgowości, którą prezentowali  uczniowie z klasy 4TE i 3TR.

Dla wszystkich uczestników został przygotowany słodki poczęstunek oraz gra tematyczna „Rachunkowe kalambury”. Zwycięzcy otrzymali upominki.

Firmy i instytucje, którym chcemy serdecznie podziękować w organizacji dzisiejszego przedsięwzięcia to :

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu, Kwaśnik SKPD, Biuro Rachunkowe  JPK Ekspert, Zakład Fryzjerski   Monika Łodyga,  AR Projekt Adam Romantowski,  „STOLWIL” Arkadiusz Wilk,   MBJ-TRANS Bartosz Jarnot Usługi Transportowo-Logistyczne,  KABO-Stein Mateusz Kaczmarek,  Usługi Remontowo-Budowlane Adrian Dąbrowski.

 

Zapraszamy na fotorelacje z tego spotkania 😊

 

Red. Renata Knop, Monika Andrzejewska