Prof. Wiśniewski wielkim nauczycielem był

Z wielkim smutkiem żegnamy mgr. Aleksandra Wiśniewskiego, który 3 czerwca br. roku rozstał się z radościami i smutkami tego świata, opuszczając na zawsze nie tylko bliskich oraz przyjaciół, ale też swe ukochane miejsce „nad jeziorem na skraju lasu”.
​Ten nieco ekscentryczny, niepokorny i czasem przekorny humanista, pedagog o niezwykłej osobowości, zarażający swym entuzjazmem i uwielbieniem dla twórczości C. K. Norwida, a także poglądów K. G. Junga, wrażliwy i z pewnością nietuzinkowy człowiek współtworzył historię naszej szkoły, ucząc w latach 1996 – 2010 języka polskiego i niewątpliwie wywierając wielki wpływ na kształtowanie osobowości naszych ówczesnych uczniów.
​Choć bezpowrotnie odszedł, zapisał się wieloma pięknymi wspomnieniami w pamięci tych, którzy Go poznali…