„EKO-MY” – DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

Foliówka: do wszystkiego i do niczego! Zanim pojawiła się w powszechnym użytku, do organizacji zakupów służyły siatki, torby płócienne, kosze, plecaki, torby papierowe czy gazety, a małe zakupy kupowało się „do ręki”. Cienką torebkę foliową jako pierwszy opatentował szwedzki inżynier Gustav Thulin Sten w 1965 roku, rozpoczynając w ten sposób jej zawrotną, międzynarodową karierę. Dziś zastanawiamy się, czym ten wynalazek zastąpić!
Zatem, co zamiast foliówki? – podejmij wyzwanie!!!:

1. Postaraj się zrezygnować z proponowanej foliówki nie tylko dzisiaj, ale zawsze, kiedy masz możliwość. Noś ze sobą wielorazową torbę – zakupy robimy prawie codziennie, zwłaszcza jeśli staramy się na bieżąco kupować świeże produkty w małych ilościach. 

2. Jeśli jeszcze nie masz, wykonaj własnoręczną wielorazową torbę na zakupy. Warto obdarować swoim dziełem również bliską osobę, którą taki prezent może przekonać do porzucenia nawyku brania foliówek. 

3. Plastikowe torebki, foliówki, których nie potrzebujesz można przetworzyć na inne, przydatne, ciekawe rzeczy! Zachęcam i podsyłam kilka pomysłów!!!

Karolina Freyer-Bonecka