,

Nasz Koala 馃惃

Australia聽馃嚘馃嚭 zmaga艂a si臋 z ogromnymi po偶arami 馃敟馃敟 od wrze艣nia. W ich wyniku zgin臋艂o 28 os贸b, kilkana艣cie uznano za zaginionych. Na niekt贸rych terenach sytuacja by艂a na tyle powa偶na, 偶e zarz膮dzono ewakuacj臋 ludzi.
Ekolodzy bili na alarm – po偶ary 馃敟馃敟 w Australii 馃嚘馃嚭聽s膮 gro藕ne nie tylko dla ludzi. Szacuje si臋, 偶e zgin臋艂o oko艂o miliarda zwierz膮t 馃惃馃, a niszczycielski ogie艅 strawi艂 10 milion贸w hektar贸w las贸w.馃尣馃尦
Ca艂y 艣wiat zaanga偶owa艂 si臋 w pomoc pokrzywdzonym przez 偶ywio艂聽馃敟 ludziom i zwierz臋tom. Wolontariusze z naszej szko艂y r贸wnie偶 do艂o偶yli swoj膮 „cegie艂k臋” w pomaganiu Australii 馃嚘馃嚭.
Liceali艣ci postanowili wesprze膰 Australi臋 馃嚘馃嚭聽poprzez adopcj臋 jednego z misi koala 馃惃, kt贸re szczeg贸lnie ucierpia艂y w wyniku po偶aru. Zaadoptowany ma艂y koala 馃惃 馃挆 zosta艂 znaleziony wraz z rann膮 mam膮 馃惃 馃挒 przy ruchliwej autostradzie na obrze偶ach Port Macquarie. Jego imi臋 to Oxley Twinkles聽馃惃 chocia偶 w naszej szkole otrzyma艂 dumne imi臋 Stefan聽馃惃 馃挅 (przez niekt贸rych nazywany nawet Stefcio ).
Jeste艣my bardzo wdzi臋czni wszystkim, kt贸rzy wsparli nasz膮 inicjatyw臋. Wierzymy, 偶e dobro nie zna granic, a nasza dzia艂ania czyni膮 艣wiat lepszym, nawet na jego drugim ko艅cu. Jeste艣my dumni z Wolontariuszy Garczy艅skiego 馃憦, kt贸rzy wykazali si臋 wielkimi sercami.聽鉂わ笍馃挒馃挀馃挆馃挅
[tekst: Patrycja Tomaszewska, kl. 3a]