,

Nasz Koala 🐨

Australia 🇦🇺 zmagała się z ogromnymi pożarami 🔥🔥 od września. W ich wyniku zginęło 28 osób, kilkanaście uznano za zaginionych. Na niektórych terenach sytuacja była na tyle poważna, że zarządzono ewakuację ludzi.
Ekolodzy bili na alarm – pożary 🔥🔥 w Australii 🇦🇺 są groźne nie tylko dla ludzi. Szacuje się, że zginęło około miliarda zwierząt 🐨🦘, a niszczycielski ogień strawił 10 milionów hektarów lasów.🌲🌳
Cały świat zaangażował się w pomoc pokrzywdzonym przez żywioł 🔥 ludziom i zwierzętom. Wolontariusze z naszej szkoły również dołożyli swoją „cegiełkę” w pomaganiu Australii 🇦🇺.
Licealiści postanowili wesprzeć Australię 🇦🇺 poprzez adopcję jednego z misi koala 🐨, które szczególnie ucierpiały w wyniku pożaru. Zaadoptowany mały koala 🐨 💗 został znaleziony wraz z ranną mamą 🐨 💞 przy ruchliwej autostradzie na obrzeżach Port Macquarie. Jego imię to Oxley Twinkles 🐨 chociaż w naszej szkole otrzymał dumne imię Stefan 🐨 💖 (przez niektórych nazywany nawet Stefcio ).
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Wierzymy, że dobro nie zna granic, a nasza działania czynią świat lepszym, nawet na jego drugim końcu. Jesteśmy dumni z Wolontariuszy Garczyńskiego 👏, którzy wykazali się wielkimi sercami. ❤️💞💓💗💖
[tekst: Patrycja Tomaszewska, kl. 3a]