Uroczyste zako艅czenie roku szkolnego 2018/2019 馃挅馃帀

W 艣rod臋, 19 czerwca, w Zb膮szy艅skim Centrum Kultury odby艂a si臋 uroczysto艣膰 zako艅czenia roku szkolnego 2018/2019 馃挅馃帀. Tym razem by艂a ona jednak jeszcze bardziej wyj膮tkowa, poniewa偶 po艂膮czona by艂a z po偶egnaniem absolwent贸w, kt贸rzy w tym roku zako艅czyli sw膮 edukacj臋 w Zespole Szk贸艂 nr 1 w Zb膮szyniu. Sw膮 obecno艣ci膮 na tym wa偶nym wydarzeniu zaszczyci艂o nas wiele zacnych osobisto艣ci 馃馃懃, mi臋dzy innymi sekretarz Gminy i Miasta Zb膮szy艅, pan Marcin Hofman, w艂a艣ciciel firmy „Kwa艣nik SKPD”, pan Szymon Kwa艣nik, przedstawiciel Rady Rodzic贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Zb膮szyniu, pan Janusz Koz艂owicz, Podinspektor Komendy Powiatowej w Nowym Tomy艣lu, pan Dariusz Kolanko, reprezentantka Biblioteki Publicznej w Zb膮szyniu, pani Daria Klorek, kierownik Biblioteki Publicznej w Zb膮szyniu, pani Anita Rucioch-Go艂ek oraz przede wszystkim dyrekcja, grono pedagogiczne, absolwenci i uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Zb膮szyniu. To w艂a艣nie dla nich ten dzie艅 by艂 najbardziej znacz膮cy 馃コ.

Uczniowie, kt贸rzy w tym roku uzyskali wyr贸偶niaj膮ce wyniki w nauce, otrzymali nagrody 馃巵馃摉聽wraz z podzi臋kowaniami, od swoich wychowawc贸w oraz dyrektor贸w szko艂y, natomiast ich rodzice, kt贸rzy w znacznym stopniu przyczynili si臋 do sukces贸w swoich dzieci, otrzymali listy gratulacyjne. Za to pi臋ciorgu uczniom, kt贸rzy uzyskali najbardziej imponuj膮ce wyniki w nauce 馃憦馃敟, Rada Rodzic贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Zb膮szyniu postanowi艂a przyzna膰 stypendia. W艣r贸d nich znalaz艂a si臋 r贸wnie偶 Patrycja Tomaszewka, kt贸rej 艣rednia na koniec roku wnosi艂a r贸wne 6.0 馃憦馃敟馃憦馃敟!

Jednak偶e nie tylko wysokie oceny zosta艂y nagrodzone. Jak wiadomo nasza szko艂a nie jest jedynie miejscem do nauki, ale te偶 miejscem gdzie uczniowie mog膮 rozwija膰 swoje pasje i pokazywa膰 艣wiatu swe talenty, oraz pi臋kne dusze. Dlatego nagrody聽馃巵馃巵 zosta艂y przyznane 聽r贸wnie偶 uczniom, kt贸rzy rozwijali w艂asne zami艂owania bior膮c udzia艂 w konkursach przedmiotowych, opanowali trudn膮 sztuk臋 przedstawiania innym swoich racji udzielaj膮c si臋 w szkolnym klubie debat oksfordzkich, w szczeg贸lny spos贸b prezentowali swoje artystyczne umiej臋tno艣ci 馃懇鈥嶐煄馃懆鈥嶐煄, czerpali przyjemno艣膰 z pomagania innym uczestnicz膮c w akcjach szkolnego wolontariatu 鉂わ笍馃挅, promowali czytelnictwo 馃摉 czy te偶 osi膮gali sukcesy sportowe 鈿斤笍馃弳.

Oczywi艣cie nie zapomniano o tych, kt贸rzy dbali o to, by szko艂a by艂a miejscem przyjaznym dla wszystkich i sprzyja艂a uczniom pod ka偶dym wzgl臋dem. Nagrody zosta艂y wi臋c przyznane tak偶e tym, kt贸rzy w szczeg贸lny spos贸b anga偶owali si臋 w 偶ycie szko艂y, aktywnie dzia艂ali w Samorz膮dzie Uczniowskim, dbali o sprawny przebieg informacji i o to, by przerwy mi臋dzy lekcjami by艂y jeszcze przyjemniejsze, udzielaj膮c si臋 w szkolnym radiu. Dzi臋ki takim dzia艂aniom a偶 jedna uczennica uzyska艂a w tym roku 100% frekwencji 馃憦馃敟馃憦馃敟, za co r贸wnie偶 dosta艂a nagrod臋. Poza nagrodami zosta艂y te偶 wr臋czone dyplomy technika 馃憦馃帀oraz 艣wiadectwa uko艅czenia szko艂y 馃憦馃帀.

Na zako艅czenie uroczysto艣ci szkolna grupa artystyczna przygotowa艂a piosenk臋 „Autostop” 馃殫馃殭聽przesi膮kni臋t膮 esencj膮 nadchodz膮cych wakacji.

Jak mo偶na sobie wyobrazi膰, pracy przy przygotowaniu tak du偶ej uroczysto艣ci by艂 ogrom. Jak co roku, tradycyjnie zaj臋艂a si臋 tym klasa 1a, kt贸ra zadba艂a by tego dnia wszystko posz艂o idealnie, za co serdecznie jej dzi臋kujemy 馃憦馃敟! Ca艂膮 imprez臋 poprowadzili Selena Soporowska聽鉂わ笍 i Dawid Stachowiak 鉂わ笍.

By艂 to dzie艅 niezwyk艂y, kt贸ry z pewno艣ci膮 na d艂ugo zostanie zapami臋tany. Dzie艅 po偶egna艅. Na zawsze po偶egnali艣my absolwent贸w z naszej szko艂y 馃槶馃槶, mamy jednak przekonanie, 偶e absolwenci ze swoich serc, naszej szko艂y nie po偶egnaj膮 nigdy. Poza tegorocznymi absolwentami z Zespo艂u Szk贸艂 nr 1 w Zb膮szyniu odchodzi r贸wnie偶 wspania艂y nauczyciel angielskiego, pan Rafa艂 Bryks 馃槶馃槶馃槶馃槶. Klasa 2c, kt贸rej by艂 wychowawc膮 uroczy艣cie go po偶egna艂a. Oczywi艣cie nie oby艂o si臋 bez 艂ez聽馃槶馃槶馃槶馃槶 i goryczy.

Panu Rafa艂owi i wszystkim absolwentom 偶yczymy wielu rado艣ci, ju偶 poza nasz膮 szko艂膮, natomiast z pozosta艂ymi uczniami i nauczycielami widzimy si臋 ju偶 1 wrze艣nia! 呕yczymy wspania艂ych wakacji 馃殬馃弽馃殏馃殙鉁堬笍馃殌馃浂馃殺馃椇馃椊馃帯鉀诧笍馃彇馃彎馃彅馃彆馃挒鈽锔馃崏馃崷馃イ馃挐!