Przyjemne z pożytecznym czyli klasa przyrodniczo-medyczna w Międzyzdrojach

Klasa 2 B w dniach od 29 do 31 maja udała się na trzydniową wycieczkę nad morze pod opieką Pana Jarosława Jankowiaka i Pani Barbary Rau. Głównymi punktami wycieczki były dwa Parki Narodowe. Pierwszym z nich był Park Narodowy „Ujście Warty”, gdzie  uczniowie zgłębiali wiedzę na temat bezkręgowców oraz aktywnej ochrony ptaków wodnych i błotnych. Następnie udali się do Rezerwatu Muraw Kserotermicznych w Owczarach, gdzie chroniona jest roślinność ciepło i sucholubna m. in. przy pomocy owiec i kóz. Drugim punktem wycieczki był Woliński Park Narodowy. Szczególne walory Parku to najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna – wyspiarska delta Świny i Jeziora Turkusowe. Aby to wszystko ujrzeć nasi uczniowie musieli przebyć niezmierzone kilometry, a nagrodą za włożony trud było zwiedzanie Międzyzdrojów i przepięknego Świnoujścia oraz spacer brzegiem morza i zjedzenie pysznych gofrów.

W. Musielak