Klasa przyrodniczo-medyczna na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu

11 kwietnia grupa uczniów z klasy I b przyrodniczo-medycznej pod opieką  ks. Tomasza Łukaszewskiego uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Biologii UAM w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Na zajęciach o nazwie „ROŚLINY MIĘSOŻERNE W KULTURACH IN VITRO” dowiedzieliśmy się o metodzie in vitro oraz pasażu. Następne zajęcia laboratoryjne dostarczyły nam wielu informacji na temat ”ŚWIATA MIKROBÓW” reprezentowanych przez bakterie hodowane na specjalnych pożywkach. Dowiedzieliśmy się też co nieco „O ZAKWITACH GLONÓW”, które podziwialiśmy pod mikroskopem.

Wyjazd przybliżył uczniom  jak wyglądają zajęcia na uniwersytecie i być może zachęcił niektórych do wybrania studiów przyrodniczych po zdaniu matury.

J. Jankowiak