Uczniowie naszej szkoły na podium Wielkopolskiego Supermatematyka.

14 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie zostały wręczone dyplomy i nagrody dla najlepszych matematyków powiatu wolsztyńskiego, grodziskiego i nowotomyskiego, startujących w wielkopolskim konkursie matematycznym Supermatematyk.

Aż w trzech kategoriach na podium stanęli uczniowie zbąszyńskiej „jedynki”. Dało im to awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Poznaniu. Tam spotykają się najlepsi matematycy ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa  wielkopolskiego.

Zespół Szkół nr 1 będą reprezentowali:

Dawid Stachowiak z klasy  Ia, który wywalczył II miejsce w kategorii klas pierwszych liceum

Kacper Tobys z klasy I BB, który wywalczył I miejsce w kategorii klas pierwszych branżowych

Miłosz Madaj z klasy III AZ, który zajął II miejsce w kategorii klas drugich branżowych i III zawodowych.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. 🙂