,

Gra miejska „Zbąszyńska Niepodległa 3”

3 listopada odbyła się  gra miejska „Zbąszyńska Niepodległa 3” 🇵🇱. Organizowana jest przez Stowarzyszenie Patriotyczny Zbąszyń i władze miasta. Naszą szkołę reprezentowały  dwie drużyny. „Ańdźki” –  sanitariuszki 🏥👩‍⚕️, które swój kryptonim przyjęły na cześć wszystkich kobiet , które – często pomijane – przyczyniły się do zwycięstwa w Powstaniu Wielkopolskim. Czasem słowem otuchy, kawałkiem chleba, czystą koszulą, opatrzeniem rany , ale z poświęceniem jak każdy żołnierz na polu bitwy 💞. Drużyna budynku b to ,,Kasztanka ”. Zawołanie przyjęte na cześć Józefa Piłsudskiego 🐴🐎. Obie drużyny grę oceniły jako wspaniałą lekcję historii ❤️. Najlepszym „strzelcem” 🏹 okazała się  Ola Gaweł,  najlepszym „ogniomistrzem” 🔥 Julia Opic. Bardzo dziękujemy, za zaproszenie nas na te wydarzenia 💗