Sprzątanie Świata, czyli młodzież w akcji

Już od kilku lat młodzież Zespołu Szkół nr 1 uczestniczy w akcji Sprzątania Świata. W piątek 21.09.2018 roku uczniowie klas pierwszych liceum wybrali się do pobliskiego lasu, niedaleko cmentarza, aby zbierać pozostawione tam śmieci. Akcja rozpoczęła się około godziny 13 i trwała niedługo, jednak wszyscy uczestniczy zdążyli zauważyć, jak wiele śmieci jest wokół nas, jak wielu ludzi nadal pozbywa się ich w lesie. Uczniowie natknęli się na prawdziwe skupiska śmieci. Najczęściej znajdowali szklane butelki, ale nie brakowało także tworzyw sztucznych czy makulatury. Zebrali blisko 15 worków pełnych odpadów. Uczestnicy akcji uświadomili sobie, jak dużo śmieci niszczących przyrodę znajduję się wokół nas, zatruwając naturalne środowisko i jak dużo czeka nas jeszcze pracy, aby nauczyć wszystkich dbania o środowisko, w którym żyjemy.