Klasa II c na warsztatach dla klas policyjnych w Kiekrzu.

W dniach 25-26.04.2018 r. uczniowie klasy 2c o profilu bezpieczeństwo publiczne przeżyli niezapomnianą i długo wyczekiwaną przygodę –  wyjazd do Kiekrza  . Warsztaty szkoleniowe dla uczniów z klas o profilu policyjnym  są objętym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Zajęcia prowadził Tomasz Kowalski – sierżant sztabowy z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Od początku naszego wyjazdu  towarzyszył nam sierżant policji Dawid Piskorski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. To dzięki panu Dawidowi uczniowie dowiedzieli się jak wygląda nocny alarm, nocna musztra, karne pompki :), poprawnie zaścielone łóżko oraz poranna zaprawa. Pierwszego dnia drugoklasiści mieli okazję ścigać się na pagajach. Mimo silnego wiatru rywalizacja byłą zacięta i wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

Podczas, gdy jedna grupa zmagała się z wodą – druga przeżywała trening sportowy.  Na nikim nie pozostała sucha nitka! :). Odbyły się również warsztaty na temat balistyki z pracownikami Laboratorium Kryminalistycznego KWP oraz zajęcia z trenerem interpersonalnym na temat kształtowania poczucia własnej wartości. W godzinach wieczornych z uśmiechami na twarzach oddział kl. II c udał się na zakupy do Lewiatana! :). A na dodatek wreszcie do naszych rąk trafiły telefony, z którymi musieliśmy się rozstać od pierwszych zajęć. Dzień został zakończony wystrzałowym ogniskiem, które niejednemu „przypaliło rzęsy” 🙂  W drugim dniu, mimo zmęczenia młodzież uczestniczyła w wykładach na temat ruchu drogowego. Warsztaty  zakończyły się musztrą przeprowadzoną przez przedstawicieli z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

 

Warsztaty długo pozostaną w naszej pamięci i już nie możemy doczekać się kolejnych 🙂

Organizatorom i prowadzącym zajęcia dziękujemy za wspaniałą przygodę.

Notatkę sporządziła : Wiktoria Piosik