DNI AKADEMICKIE NA WYDZIALE BIOLOGII UAM W POZNANIU

Dnia 6 lutego 2018 klasa przyrodniczo-medyczna 2b odwiedziła Wydział Biologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbywały się tam Dni Akademickie. Na początku zaproszono nas do auli gdzie przybliżono nam temat wirusów. Byliśmy również na zajęciach o budowie i wyglądzie glonów, gdzie mogliśmy je obserwować pod mikroskopem świetlnym. Poznaliśmy takie glony jak np. Chlorella, Gwiazdoszek oraz Nostoc. Następne warsztaty  dotyczyły bioinformatyki. Graliśmy w gry, rozwiązywaliśmy zadania oraz poznawaliśmy strony, które są związane właśnie z tą dziedziną. Ostatnie zajęcia były o roli wody w przyrodzie. Badaliśmy zjawisko osmozy i dyfuzji i dowiedzieliśmy się jakie są różnicę miedzy tymi zjawiskami. Wykonywaliśmy wiele doświadczeń.

Natalia Witkowska  II b

Przyszli biolodzy wzięli udział w teoretyczno-praktycznych zajęciach i wykładach m.in. na temat wirusów czy mikroskopowania. Mogli też zmierzyć się w nieco inny sposób z komputerami, gdzie na bioinformatyce  zabawili się w detektywów. Ku zaskoczeniu, nawet chemicy znaleźli coś dla siebie i sprawdzili swoje siły w laboratorium. Wyjazd zdecydowanie uświadomił licealistom realia studiowania biologii i kierunków pokrewnych.

Wiktoria Najda  II B