Humanistki w Poznaniu

We wtorek 23 stycznia, humaniści z klasy drugiej, wzięli udział w wycieczce do Poznania.

Pierwszym naszym przystankiem było kino, w którym obejrzeliśmy film „Cudowny chłopak”. Historia okazała się niezwykle ciekawa, ale także pouczająca i dająca do myślenia. Pokazuje, że prawdziwe piękno, to uroda wewnętrzna: szczerość, prawdziwa przyjaźń, oddanie. Daje nam także prawdziwą lekcję tolerancji i dobroci.

Kolejnym punktem naszej wyprawy była lekcja w Muzeum Narodowym, poświęcona sztuce średniowiecza. Po krótkim wykładzie, zostaliśmy podzieleni na grupy, co sprawiło, że każdy mógł się zaangażować w pracę, a także wprowadziło nutę współzawodnictwa. Po zakończonych zajęciach poszliśmy zwiedzić resztę muzeum. Mogliśmy podziwiać dzieła najróżniejszych artystów – tych z czasów odległych, jak i współczesnych.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Tekst: Katarzyna Szynków