„Żywa” lekcja historii

Gra historyczna

W ramach Narodowego Święta Niepodległości w Zbąszyniu, w sobotę, 18 listopada odbyła się już druga historyczna gra miejska dla uczniów z terenu gminy Zbąszyń. Organizatorem gry było Stowarzyszenie Patriotyczny Zbąszyń pod patronatem burmistrza pana Tomasza Kurasińskiego. Wzięły w niej udział również nasze maturzystki. Drużyna ,,Inka” w składzie: Maja Białas, Malwina Kitta, Aleksandra Kromska, Natalia Mikołajczyk, Anna Sławna i Sandra Szafrańska zajęły w tym roku drugie miejsce.

Zadania były dla dziewczyn nie lada wyzwaniem, trzeba było wykazać się sprytem i umiejętnościami, a także wiedzą historyczną. Misje wysadzania mostu, przenoszenia amunicji i zatrzymania niemieckiego wozu podobały się najbardziej. Swoim przygotowaniem i organizacją (dziewczyny przebrane były za sanitariuszki i posiadały Kenkarty) zaimponowały organizatorom. Dzięki grze historycznej, miałyśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie żołnierzy podczas I i II wojny światowej, oczywiście z odrobiną humoru. Mimo zimnej pogody, warto było wziąć udział w tej ,, żywej lekcji” historii. Czekamy też na następną edycję.

Aleksandra Kromska kl. III a