Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku, biblioteki szkolne Zespołu Szkół nr 1 zaprosiły wszystkich chętnych do ich odwiedzenia i wzięcia udziału w zorganizowanych na ten czas konkursach.

W bibliotece szkolnej w Technikum i Szkole Branżowej, podczas przerw śródlekcyjnych chętni uczniowie brali udział w mini konkursach: „Szybkie krzyżówki na krótkie przerwy”, „Przysłowie prawdę Ci powie”.
Bardziej dociekliwi mogli zmierzyć się w konkursie „ M
otyw książki w malarstwiezgadnij kto namalował te obrazy, w którym należało podać autorów obrazów, które zawierały element książki. Dla tych uczniów, którzy zapragnęli poznać lepiej historię i tradycje szkoły, zorganizowana była wystaw „Historia szkoły w kronikach”.
W bibliotece szkolnej Liceum im. Stefana Garczyńskiego zorganizowano szereg działań propagujących czytelnictwo.

Przygotowana została Gazetka ścienna przedstawiająca laureata tegorocznej Nagrody Literackiej Nike 2017 – Cezarego Łazarkiewicza i jego nagrodzony reportaż Żeby nie było śladów”.

Na korytarzu przy bibliotece szkolnej wyeksponowano „Listę bestsellerów Garczyńskiego”, stworzoną z najwyżej ocenianych przez licealistów książek. Wszystkie polecane do przeczytania książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej.

Wyeksponowano wypowiedzi licealistów dotyczące wpływu czytania na człowieka i roli książek.

Lubię książki, bo….

Czytanie jest ważne, bo….

Książka to …..

W bibliotece zorganizowano wystawę książek z dziedziny fantastyki. Wyeksponowano najciekawsze książki z gatunku fantasy, fantastyki naukowej (science-fiction) oraz fantastyki grozy.

Ponadto zorganizowany został konkurs plastyczny „Projekt okładki do ulubionej książki”, którego celem było także promowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.