Dzień Spódnicy 2017

W poniedziałek 30 października odbył się w naszej szkole Dzień Spódnicy. Uczennice, zachęcane przez Samorząd Uczniowski, ubrały właśnie tą część garderoby, żeby pokazać czar płci pięknej. Dodatkowo można było popisać się umiejętnościami projektując ubranie, bo jak wiadomo, zawsze warto szukać diamentów, nawet jeszcze nieoszlifowanych  Komisję urzekła spódnica zaprojektowana przez Annę Kromską. Podczas warsztatów rozmawialiśmy na temat dziewczyńskości i odpowiadaliśmy na pytanie, czy warto być kobietą. Warsztaty przygotowane zostały przez pracownice Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu- panią Anitę Rucioch- Gołek i Darię Klorek. Warto podkreślić fakt, że również męska część szkoły przybyła, aby zdobyć wiedzę na temat kobiecości. Dowiedzieliśmy się, że często obraz feministek jest zbyt przekoloryzowany przez media, które pokazują skrajne zachowania i przedsięwzięcia działaczek. Uwieńczeniem październikowej akcji był konkurs wiedzy o powyższych zagadnieniach, a zwycięzcami okazali się: Hubert Nowakowski (I miejsce), Patryk Grelak (II miejsce) i Izabela Borowczak (III miejsce).